16 Lut Brak komentarzy admin Dragon , ,

Najzwyczajniej rzecz ujmując BMI to indeks zezwalający, w znacznym przybliżeniu, wskazać czy ciężar ciała jest dobra w zależności do wzrostu. Słowo to oznacza bezpośrednio indeks masy ciała (z języka angielskiego body mass index).
W jaki sposób wyznaczyć BMI? Działanie to jest niebywale łatwa. Należy mieć jedynie informacje na temat ciężaru ciała w kilogramach osoby, dla której chcemy dokonać wyliczeń, a także jej wzrostu w metrach. Potem dzielimy ciężar w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. wygenerowany tym sposobem rozwiązanie to właśnie Body Mass Index czyli BMI.
Objaśnienie rezultatu też nie powinno powodować kłopotów, jednakże przed jej obliczeniem należy zdawać sobie sprawę z pewnej nieścisłości rezultatu na podstawie tego wykładnika. Przede wszystkim nie jest to wartość skrupulatnie określająca typ otyłości, lub niedożywienia. BMI zostało wymyślone dla zwykłego, uśrednionego człowieka i może się okazać, że w ogóle nie jest odpowiednie do osób niestandardowych np. uprawiających aktywnie sport. Sportowcy dysponują zwykle większą masę mięśniową niż zwyczajni ludzie, przez co ich indeks BMI będzie bardzo niewiarygodny. Po prostu otrzymają wynik świadczący o nadwadze, w czasie gdy mogą być oni obecnie w doskonałej formie.
Po obliczeniu BMI zaglądamy do wykazu ułatwiającego nam wytyczyć prawidłowość naszej wagi. Wynik BMI powinien być w zakresie ok 18 – 25.