Jeżeli mamy już dosyć własnego ciała i pragniemy coś w nim poprawić, powinniśmy oczywiście przejść na jakąś dietę. Nie myślmy jednak, że tygodniowa dieta przyniesie nam świetne efekty. Musimy diametralnie zmienić swój styl żywienia, jeżeli chcemy na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów. W jaki sposób więc tego dokonać?
Na samym początku trzeba wyliczyć sobie, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Tutaj znaczenie ma jednocześnie nasza waga, wiek i wzrost, jak i codzienna aktywność fizyczna. Dopiero gdy wyliczymy sobie takie zapotrzebowanie, będziemy wiedzieć, ile kalorii możemy spożyć codziennie. Następnie ustalmy sobie jadłospisy na każdy dzień tygodnia. W tym pomocna będzie nam dietetyczna książka kucharska. To z niej możemy wziąć ciekawe potrawy, które włączymy do jadłospisu. Przygotujmy więc sobie taką propozycję dań na każdy dzień tygodnia. Postarajmy się jej trzymać przez przynajmniej jeden miesiąc. Po tym czasie sami wyrobimy sobie pewne nawyki i będziemy już wiedzieć, co możemy spożyć, aby nie przytyć. Wówczas dieta stanie się już banalnie prosta.
Nie możemy jednak przy tym wszystkim zapominać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Jeżeli więc czasami zdarzy nam się podjeść coś o wysokim indeksie kalorycznym, nie martwmy się tym, tylko wróćmy do wyznaczonej „diety”.