Zdrowy styl życia to nie tylko dobre samopoczucie, piękna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zatroszczyć się o swoje ciało i uniknąć multum dolegliwości cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero zaczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i redukcja masy kojarzą się negatywnie. Nic bardziej błędnego! W naszej kuchni nadal może się sporo wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę smacznie.

Początkowy etap
Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych alternatyw naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na aklimatyzację, wkrótce staje się ona naszym zwyczajem. Możemy zacząć od ograniczania spożywania cukru, czy smażonych potraw. Z każdym kolejnym tygodniem możemy iść dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma duże szanse powodzenia. Zdecydowanie większe niż ta dokonana za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i wysiłek fizyczny
Połączenie prawidłowego odżywiania i wysiłku fizycznego to metoda na kondycję i samopoczucie. Eksperci proponują każdego dnia pół godziny aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być przechadzki, jogging, basen, ćwiczenia siłowe, joga- grunt, by ćwiczyć! Najgorsze co możemy dla siebie uczynić to niewłaściwie się odżywiać i nie mieć wcale ruchu. W ten sposób za kilkanaście lat najdrobniejsze działania będą sprawiały nam znaczne trudności, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już dziś możemy o to zadbać, wystarczy tylko świadome odżywianie się i aktywność fizyczna. To tak naprawdę bardzo niedużo i każdy z nas jest w stanie wcielić takie zmiany w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co obraliśmy sobie za cel. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie ciężkie. Nasz organizm nam za to podziękuje – i to prędzej niż później!