16 Lut Brak komentarzy admin Dragon , , , ,

Zdrowa dieta – tyle się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym właściwie polega. Czy to męczarnia i odczucie ciągłego głodu cały dzień, czy może zbilansowane posiłki bazujące na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
Aby móc ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się czytać składy i odróżniać te właściwe, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to specjalnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na zapoznanie się z najbardziej powszechnymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli jakaś substancja wymieniona jest na pierwszym miejscu w składzie, to znaczy to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Dietetycy rekomendują wybierać żywność z w miarę możliwości jak najkrótszym składem do 3 wypisanych składników.

Warzywa
Ciągle spożywamy ich za mało! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i rezultatach odchudzania to musimy zapewnić sobie kilka dawek jarzyn każdego dnia. Dzięki temu będziemy naładowani energią, a nasza skóra, włosy i paznokcie szybko nam się odwdzięczą

Węglowodany
Istnieje wiele pseudo diet, które znacząco ograniczają ilość cukrów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy z dnia na dzień zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się słabi i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Kiedy pragniemy naprawdę zdrowo się odżywiać, musimy zapomnieć o jedzeniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki z torebki, naszpikowane chemią słodycze- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Wymieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na własnej roboty wypieki, w których będziemy mogli nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy krok powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest konieczne, by właściwie funkcjonować. Potem należy wcielić teorię w praktykę, by w błyskawicznym tempie prawidłowe odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.