Dziś coraz łatwiej można dostrzec, iż kobiety zaczynają mieć fobię na punkcie stałego odchudzania. Pożądają być coraz szczuplejsze, coraz chudsze. Na portalach społecznościowych Wrzucają własne zdjęcia z początku odchudzania oraz następnych kroków. Prezentują zestawy zajęć i wymagające diety, jakie mają pomóc im osiągnąć pożądaną wagę.
Wszak, w tym wszystkim, dużo kobiet zapomina, że nie sama masa jest najistotniejsza, natomiast jej relacje do wzrostu. Ważny jest tak zwany współczynnik BMI, jaki zawiadamia o tym, czy osoba rzeczywiście ma nadwagę, czy może mieści się teraz w granicach normy. Sama bowiem informacja, że osoba waży pięćdziesiąt bądź sześćdziesiąt kilogramów, o niczym wciąż nie świadczy. Istotne, ile ma ona wzrostu.
Dopiero gdy wskaźnik mówi, że mamy do czynienia z otyłością albo nadwagą, konieczna zaczyna być dieta, albo ćwiczenia. Jak wskaźnik stanowi w skalach normy wystarczy zachować obecny poziom życia, nic nie zmieniać, jedynie pilnować oraz dbać o siebie.
W jaki sposób obliczyć BMI, które jest naturalnie istotne dla określenia prawidłowej masy ciała? Wzór do tego wyznaczenia jest niezwykle łatwy. Wystarczy podzielić wagę ciała, jaka będzie wyrażona w kilogramach, przez wzrost podniesiony do kwadratu, przedstawiony w metrach. Uzyskany efekt winien zawierać się na skali między 18,5 a 24,99. Gdy będzie poniżej 18,5 oznacza to niedowagę, gdy jest powyżej 25, to wtedy mówi nam o nadwadze.
Jedynie tenże wskaźnik powinien być dla kobiet miarodajny. Sama masa ciała, to szczątkowa informacja. Wskaźnik pozwoli utrzymać zdrowy rozsądek przy odchudzaniu a także nie da się zagłodzić.