Nieestetyczne fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co można zrobić, żeby skutecznie i szybko zwalczyć cellulit? Odpowiedź niestety nie jest bardzo optymistyczna, ponieważ błyskawiczna metoda nieszczęśliwie nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długotrwała i męcząca. Należy natomiast pamiętać, iż skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie powstaje znikąd. Tworzy się ona powoli, przez długi czas. Najważniejsze, aby nie lekceważyć cellulitu i jak najszybciej podjąć działania, mające jako cel jego zlikwidowanie. Im bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej można zredukować cellulit.

Sposoby na cellulit
Możliwości zwalczania skórki pomarańczowej jest mnóstwo. Różnią się one jednak pod kilkoma różnymi względami. Absolutnie najprościej jest rozdzielić je na trzy grupy. Pierwszy rodzaj to są ćwiczenia na cellulit, druga to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to metody amatorskie.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeśli chodzi o to, co można by wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, to wybór zabiegów jest bardzo duży. Przede wszystkim, trzeba wykonywać różnego rodzaju zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek. Należy wykorzystywać w nim substancje, które przyspieszają cyrkulację krwi. Należy do nich między innymi sól morska, jak również kawa. Ponadto, skuteczne okazują się masaże partii ciała, gdzie występuje cellulit. Stosuje się w nich także odpowiednie urządzenia lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeżeli chodzi o inne naturalne sposoby na redukowanie cellulitu, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego regularne picie przynosi bardzo dobre efekty.

Treningi na cellulit
Jeżeli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich dobór zależy głównie od tego, w którym dokładnie miejscu ciała pojawił się cellulit. Trochę inne treningi wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa zlokalizowana jest na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast potrzebny w przypadku, gdy cellulit pojawia się na przykład na ramionach. Na przykład, w przypadku pojawienia się cellulitu na pośladkach, doskonałe mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w dłoniach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem niemała, a poza tym mogą one być niekorzystne dla zdrowia. Zabiegi tego rodzaju są jednak zwykle niezwykle skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zredukować, jednak kluczowe znaczenie ma wytrwałość w owej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.