16 Lut Brak komentarzy admin Dragon , , , ,

Świąteczne potrawy stanowią pokusę dla każdej z nas. Trudno jest nam bowiem oprzeć się pulchnym pierogom, apetycznie wyglądającym ciastom czy też wyczekiwanym przez długi czas uszkom z grzybami. Trzeba jednak nie zapominać, że świąteczne obżarstwo nie musi pozostawiać po sobie śladów w postaci nadprogramowych kilogramów. Wystarczy bowiem, że zastosujemy się do jednej, prostej zasady.
Zgodnie z tradycją, we wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje post ścisły od świtu aż do wieczora. Zasada ta jest jednak dla naszego organizmu wyjątkowo szkodliwa. Aby nie przytyć, we wigilię trzeba bowiem zjeść nieobciążające śniadanie oraz dietetyczny obiad. Posiłki te pozwolą bowiem uchronić się nam przed napadem zbytniego deficytu kalorycznego i umożliwią degustację kompletu dań wigilijnych bez troski o figurę. Jeżeli nasz organizm nie będzie wygłodzony, łatwiej nam będzie powstrzymać się od pochłonięcia wszystkiego, co jest na stole.
Trzeba koniecznie podkreślić, że przygotowanie dietetycznego obiadu we wigilię nie musi nam zajmować wiele czasu. Każda z nas może przygotować go dosłownie w kilkanaście minut, nie zamartwiając się, że traci czas potrzebny na przygotowywanie potraw na wieczerzę. Prostym daniem na obiad – w dodatku postnym – jest biała fasola zapieczona z jarmużem. Do jej przyrządzenia niezbędna jest jedynie fasola namoczona wcześniej w wodzie, paczka jarmużu oraz ulubione przyprawy. Danie zapieka się w piekarniku, przez co jest ono gotowe bez konieczności długiego przygotowywania. Ten niebywale mało skomplikowany, dietetyczny obiad pomoże nam stłumić głód i w kilka dni po świętach zmieścić się w ulubioną sylwestrową sukienkę.