Święta i stojące za nim obżarstwo potrafi dokonać, że nasze duże oponka obok brzucha rozszerzą się o dosyć sporą ilość centymetrów. Dlatego pokazać wstrzemięźliwość i przed świętami Bożego Narodzenia zastanowić się, jaką dietę zastosować, by najszybciej i najlepiej zniwelować pozostałości obżarstwa.
Wartą przemyślenia propozycją jest jedzenie opracowany przez Dukana. Dobra książka kucharska streszczająca tą dietą poleci, aby jak najszybciej ograniczyć z spożywanie chleba. Zamiast tego należy skupić się na zapewnieniu organizmowi wielu składników wysokobiałkowych. Rzetelnie przestrzegając do punktów tej diety natychmiast zauważy znaczny spadek kilogramów. do tego struktura planu żywieniowego owego Dukana ułatwia wyrobienie nowych nawyków żywieniowych, co gwarantuje uniknąć efektu jo-jo. Jednak, żeby nie było zbyt różowo, sposób odżywiania posiada też kilka poważnych wad. Po pierwsze jest dosyć obciążająca dla organów. Stosując się do niej przestaje się dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych i witamin. Następnie, reakcje na to są bardzo różne i zależą od organizmu danego człowieka. W skrajnych przypadkach możliwe jest nawet zapadnięcie w śpiączkę. Dlatego fachowe źródła ostrzegają, aby dietę Dukana stosować maksymalnie dwa razy w życiu.
Po świątecznym objadaniu się warto zastanowić się nad tym jak pomóc organizmowi w schudnięciu. Wybór odpowiedniej diety na pewno w tym pomoże. Należy jednak wybierać z głową, gdyż skutki złej decyzji mogą nieść za sobą dość nieprzyjemne konsekwencje w postaci problemów zdrowotnych.