Jeżeli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę albo jesteś otyły najwyższy czas przestać się nad sobą użalać tylko sobie pomóc. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę mnóstwo ludzi, z tego powodu z pewnością nie będziesz z tym sam. Im szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zaczniesz dbać o to, co spożywasz, tym skuteczniej zniwelujesz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, czyż nie? Dlatego warto w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Natychmiast.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podstawa dla właściwego działania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie potrzebne substancje odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak powinno, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na świetnym samopoczuciu. Wystarczy nie zapominać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna doza warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te przemiany sprawią, że będziemy czuć się dużo lepiej we własnej skórze.

Aktywność fizyczna
Zamiast przesiadywać przed ekranem komputera i użalać się nad swoim losem – ruszajmy się. Zdecydujmy się na taką aktywność, która przynosi nam najwięcej frajdy. Może to być jazda na rowerze, pływalnia, przechadzki z psem, siłownia i wiele innych. Ważne, byśmy byli aktywni- to ma wpływ na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko odchudzanie jest dużym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Przyswajajmy wiedzę
Nie każdy z nas ma dobre podstawy wiadomości o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się na własną rękę. Czytajmy książki, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – te wiadomości przydadzą nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!