15 paź Brak komentarzy admin Dragon , ,

Trwały makijaż jest doskonałym sposobem na oszczędzanie czasu, doceniają to szczególnie zapracowane panie, które rankami mają mało czasu dla siebie. Najczęściej stosuje się permanentny maku-up brwi, rzęs, kresek wokół oczu oraz ust. Istnieją też skuteczne sposoby na pozbycie się przebarwień z twarzy lub z dekoltu. Dzięki temu możemy przykryć nasze kompleksy, tak że przestają być one widoczne dla innych osób, a my nie musimy zakrywać ich codzienne rano makijażem. Do makijażu stałego używa się organicznym barwników, które są hipoalergiczne. To doskonała wiadomość dla kobiet uczulonych na chemiczne preparaty. Często alergiczki lepiej reagują na makijaż permanentny niż na zwykłe tusze lub kredki do rzęs. Zainteresowane makijażem brwi są kobiety o delikatnym zaroście, lub te, które w wyniku wypadku lub choroby utraciły naturalne włoski. Kosmetyczka za pomocą sprzętu z pigmentem wtłacza barwnik pod naskórek. Makijaż trwały przypomina nieco tatuowanie, ale nie jest aż tak stały. Zwykle barwnik utrzymuje się w skórze przez okres dwóch do pięciu lat. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Make-up robiony jest etapami, na pierwszym zabiegu kosmetyczna wykonuje kontury, brwi mogą być nieco przerysowane lub możemy dostrzegać jedynie niewielką różnicę. Nie należy się martwić, że wyglądamy nienaturalnie – po pewnym czasie nadmiar pigmentu się zmyje. Kolejna wizyta w salonie kosmetycznym ma już kluczowe znaczenie dla przyszłego wyglądu oprawy oka. Nadawany jest już właściwy kształt, a całość wygląda estetycznie, choć ma nieco ciemniejszą niż docelowa barwę. Przez pewien okres po zabiegu nie należy pływać, unika się też moczenia miejsc z naniesionym barwnikiem. Mogą pojawić się strupki, ale nie należy ich drapać, powinny odpaść same po pewnym czasie.

Kosmetyczki oferują szeroką gamę zabiegów na paznokcie. Możemy nałożyć na nie żele, akryle lub zwykłą hybrydę. Zdobienie paznokci to prawdziwy szał, co chwilę na rynku pojawiają się nowe motywy, modne kolory oraz wzory. Kosmetyczki i manikiurzystki mają ręce pełne roboty. Hybrydę możemy nałożyć samodzielnie w domu, wystarczy mieć odpowiednią lampę do utwardzania lakieru oraz lakier bazowy i topowy. Nie jest to skomplikowane zajęcie, trzeba znać jedynie kilka zasad, które sprawią, że makijaż będzie estetyczny i zatrzymamy go na dłużej. Panie, które mają łamliwe płytki paznokci lepiej czują się w lakierach żelowych lub akrylowych. Nie są one sprężyste i nie odchodzą od paznokcia. Zwykle największym problem w tym manikiurze są odrosty, które zaczynają być widoczne po paru tygodniach od nałożenia. Samodzielne wykonanie żeli w domu jest trudne, ale możliwe. Wymaga cierpliwości, precyzji i przede wszystkim ogromnej wprawy. Na paznokciach modne są zdobienia. Za parę złotych dostaniemy pyłki z przeróżnymi efektami. Paznokcie będą lśnić, błyszczeć lub mienić się kolorami. Dodatkowo, na paznokcie możemy nanieść folię transferową, naklejki wodne lub wzorki, które nakłada się za pomocą specjalnych pędzelków. Lakiery hybrydowe są we wszystkich kolorach, tylko od nas zależy jak wyglądać będzie paznokieć.

Najlepszym przyjacielem kobiety i jej wyglądu jest właściwe dbanie o zdrowie. Dieta oraz aktywność fizyczna sprawiają, że dziewczyny dłużej wyglądają młodo. Mięśnie są ładnie wyeksponowane, a zbędny tłuszczyk niewidoczny. Właściwe odżywianie ma wpływ nie tylko na wygląd ciała, ale też na samopoczucie. Kiedy organizm jest lepiej odżywiony, dużo prościej radzi sobie ze stresem, szybkim tempem życia, a nawet z sezonowymi infekcjami. Z tego właśnie powodu warto do diety włączyć świeże warzywa i owoce. Są one nie tylko źródłem witamin oraz minerałów niezbędnych do utrzymywania prawidłowych funkcji życiowych, ale też wraz z nimi dostarczany jest błonnik. Dietetycy oraz specjaliści od zdrowego żywienia się zalecają picie dużych ilości wody. Dzięki temu dbamy o właściwy metabolizm, przyspieszamy procesy trawienne, rzadziej odczuwamy napady głodu, a przede wszystkim dajemy organizmowi nawilżenie na właściwym poziomie. Dwa litry wody w ciągu dnia to wystarczająca ilość.