Dieta wyszczuplająca zazwyczaj kojarzy się nam z wielkimi wyrzeczeniami. Musimy mimo wszystko pamiętać, że tego typu posiłki zazwyczaj są smaczne, a ich konsumowanie nie musi być dla nas przykrym obowiązkiem, ale przyjemnością.
Całkiem sporo z nas bez potrzeby rezygnuje z jedzenia pieczywa na śniadanie. Wydaje nam się, że w ten sposób szybciej stracimy na wadze, jednak okazuje się, że takim zachowaniem powodujemy jedynie prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. Dietetyczne śniadanie może zatem bez większych przeszkód składać się z ulubionych kanapek. Kanapki te muszą być jednak przygotowane z odpowiedniego rodzaju chleba, na którym ułożymy pozbawioną tłuszczu wędlinę lub twarożek a także porcję warzyw w postaci choćby pomidora i sałaty masłowej bądź ogórka i rukoli.
W tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że wybierając pieczywo do zrobienia sobie kanapek w ramach dietetycznego śniadania, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim nie należy kierować się jedynie jego kolorem – często powstaje on bowiem w wyniku użycia do pieczenia karmelu, który nadaje mące odpowiednią barwę. Koniecznie należy dodatkowo sprawdzić, czy do wypieku używane są cukier, miód sztuczny albo słód jęczmienny – składniki te są wszakże na diecie zabronione.
Ważne jest również zatroszczenie się o to, by poszukiwane przez nas dietetyczne pieczywo było przygotowywane przy użyciu mąki pełnoziarnistej, a nie tylko mąki pszennej. Stosowanie się do tych nieskomplikowanych zasad sprawi, że spożywanie kanapek na śniadanie nie będzie miało negatywnego wpływu na naszą sylwetkę i dołoży się do redukcji wagi. Pamiętajmy więc o nich każdego dnia.