4 lip Brak komentarzy admin Dragon , ,

Zdrowe ciało i ładny wygląd to najczęstsze powody rozpoczęcia walki z otyłością wśród Polek. Każda kobieta chce być piękna i młoda w każdym wieku. Poza tym, dobre samopoczucie i kondycja fizyczna skutecznie podnoszą samoocenę. Aby choroba nie stała się utrapieniem i powodem do zmartwień, warto zadbać o ciało jeszcze przed wystąpieniem jej objawów. Pierwszym krokiem w zapobieganiu wszelkim chorobom jest systematyczna kontrola własnego stanu zdrowia. Wyniki badań wykonane z krwi i moczu należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Profilaktyka zdrowia pozwoli nie tylko poznać zagrożenia ale również podjąć szybkie działania w przypadku wystąpienia ognisk choroby.

Kolejnym krokiem w dążeniu do utrzymania ciała w dobrej kondycji jest właściwie skomponowana dieta. Spożywanie pięciu, niewielkich posiłków dziennie pozwoli pokryć zapotrzebowanie organizmu na niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Należy również pamiętać, by ostatni spożywany posiłek był lekki, nie obciążający żołądka i wątroby. W tym przypadku należy unikać smażonych potraw, tłuszczów i nadmiaru węglowodanów. Aby dieta spełniała swe funkcje, kolacja powinna zostać zjedzona najpóźniej 2 godziny przed snem. W ten sposób, organizm ma czas na strawienie posiłku, a choroba jelit czy żołądka z pewnością go ominie.

Dieta to nie tylko ilość ale i jakość spożywanego pokarmu. Dbając o prawidłowe wyniki badań warto zjadać pełnowartościowe, zbilansowane posiłki. W tym celu do przygotowania obiadu można wykorzystać chude mięso pochodzące z drobiu czy królika. Idealnym dodatkiem są wszelkiego rodzaju kasze i makarony dostarczające dobrej jakości węglowodanów. Przygotowując posiłek nie można zapomnieć o świeżych warzywach będących źródłem witamin i soli mineralnych. Warzywa i owoce należy jeść 5 razy dziennie, w postaci świeżej lub w formie soku. Zbilansowana w ten sposób dieta zapobiega nie tylko nadmiernemu odkładaniu tkanki tłuszczowej, ale również zapobiega wielu chorobom układu pokarmowego.

Prawidłowa dieta powinna zostać zaopatrzona także w odpowiednią ilość napojów. Wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie zapobiegnie odwodnieniu, chorobom nerek i serca.Dieta jest również niezwykle ważnym aspektem w życiu młodych ludzi. Pozwala im zachować dobrą kondycję i prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny. Prawidłowo dobrana dostarcza dzieciom i młodzieży właściwych proporcji białka, tłuszczu i węglowodanów wspomagających ich wzrost i rozwój. Szczególną grupą osób, które powinny dbać o prawidłowo skomponowane posiłki są kobiety w ciąży. Ich sposób odżywiania wpływa nie tylko na wyniki badań mamy ale również rozwój ich nienarodzonych dzieci. Brak odpowiednich składników odżywczych może skutkować niską masą urodzeniową dziecka i zaburzeniami rozwoju mięśni i kości.

Podsumowując, każda choroba sieje spustoszenie w organizmie człowiek. Jednak w większości przypadków można zapobiec jej wystąpieniu. Prawidłowo skomponowana dieta połączona z profilaktyką i wysiłkiem fizycznym jest idealnym sposobem na zachowanie zdrowia.