16 lut Brak komentarzy admin Dragon , , ,

Przyjęło się w naszym otoczeniu, że to właśnie obiad jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całej doby. Gdy więc tylko mija południe i dochodzi godzina trzynasta, niemalże wszyscy planujemy, żeby zjeść coś obfitego, pożywnego i smacznego. Jeżeli jednak trzymamy się diety, powinniśmy zrobić dietetyczny obiad. Co więc ugotować?
Nasz obiadowy talerz należy podzielić na trzy części. Jedna z nich ma być przeznaczona na mięso bądź danie rybne, druga na sałatkę, a ostatnia, trzecia na dodatki np. ryż lub kaszę. Często zakładamy, że to właśnie kotlet powinno stanowić najważniejszą część naszego obiadu, a tak wcale nie musi być. To właśnie sałatka ma stanowić większość naszego obiadu. Następnie ćwierć talerza będzie uzupełniona przez mięso, a ostatnia część przez dodatki. spożywanie rozpoczynajmy także od zjedzenia sałatki. To ona wypełni nasz żołądek. Warzywa mają w składzie bowiem znaczące ilości błonnika, który napełni nas na długi okres czasu. Gdy skonsumujemy taką sałatkę, raczej spożyjemy rozsądniejszej ilości innych dań, a to właśnie wyjdzie nam tylko na korzyść. Nie zapominajmy również, iż nawet dietetyczny posiłek nie będzie dla nas korzystny, jeśli spożyjemy go w ogromnych ilościach. Postarajmy się więc nabierać dania na niezbyt duże talerze. To one sprawią, że nasz mózg dostanie informację, że spożywamy duże ilości jedzenia. To dzięki temu szybciej się najemy i raczej nie sięgniemy po kolejną dokładkę.
I jeśli właśnie tak będą wyglądać nasze codzienne obiady, z całą pewnością dzięki nim ułatwimy sobie proces odchudzania. Z pewnością będziemy mogli szybciej pozbywać się zbędnych kilogramów, a przy tym zapewnimy sobie lepsze zdrowie.