4 lip Brak komentarzy admin Dragon , ,

Regularne ćwiczenia są niezbędne, jeśli chcesz zachować zdrowie i dopasowanie, ale nie zawsze łatwo jest znaleźć czas, aby dostać się na siłownię. Z domową siłownią możesz wcisnąć się na trening, kiedy tylko jest to wygodne, i nigdy nie musisz się martwić, że czujesz się skrępowany ćwiczeniem przed innymi. Domowa siłownia oferuje dużą wszechstronność, dzięki czemu możesz wykonywać różne ćwiczenia w zaciszu swojego domu. Co zatem jest lepsze na odchudzanie – dieta czy fitness? Przekonaj się że opcja numer 2 jest bardzo korzystna!

Jeśli nie wiesz, czego szukać w domowej siłowni, zapoznaj się z naszym pomocnym przewodnikiem na zakupy, który zawiera mnóstwo wskazówek dotyczących wyboru najlepszego modelu. Nasz najlepszy wybór to profesjonalna maszyna, która pozwala ćwiczyć wszystkie główne grupy mięśni, ale jest odpowiednia dla osób o różnym poziomie sprawności.

Różnego przeznaczenia

Wszechstronność jest najważniejszą cechą, której należy szukać w domowej siłowni. Powinieneś wybrać model, który pozwoli Ci wykonać jak najwięcej różnych ćwiczeń, abyś mógł uzyskać pełny trening bez wychodzenia z domu. Oznacza to, że powinieneś być w stanie wypracować swoją klatkę piersiową, ramiona, plecy, ramiona, mięśnie brzucha i nogi. Niektóre domowe sale gimnastyczne oferują aż 75 różnych ćwiczeń dla najbardziej różnorodnych.

Podczas gdy większość siłowni domowych jest przeznaczona do ćwiczeń siłowych, niektóre modele oferują również elementy kardio, takie jak maszyna do wiosłowania.

Ciężary i opór

Inną ważną cechą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze domowej siłowni, jest to, w jakim stopniu pozwala ona na ćwiczenie i jaki poziom oporu preferujesz. Zastanów się, ile waga jest obecnie w stanie podnieść – wybierz model, który może wesprzeć dodatkową wagę, ponieważ w miarę wzrostu poziomu sprawności treningi mogą się rozwijać

Składalność

Domowe siłownie są zazwyczaj dużymi urządzeniami, które mogą zajmować sporo miejsca w domu. Jeśli masz wydzieloną salę do umieszczenia swojej domowej siłowni, to nie jest problem. Jeśli w twoim domu lub mieszkaniu jest mało miejsca, wybierz model, który się składa. Ułatwia to przechowywanie siłowni, gdy jej nie używasz, dzięki czemu nie tracisz cennej przestrzeni.

Koła

Aby ułatwić przenoszenie domowej siłowni w domu lub mieszkaniu, niektóre modele mają kółka na dole ramy. W razie potrzeby można przetaczać siłownię z pokoju do pokoju, nie raniąc ani nie niszcząc podłogi.

Ceny domowych siłowni

Ceny domowych siłowni wahają się w cenie od 300 PLN do 3000 PLN. Podstawowa domowa siłownia, która nie jest tak wytrzymała jak profesjonalne modele i nie pozwala na tyle ćwiczeń, ile kosztuje od 300 do 500 złotych. W przypadku domowej siłowni średniej klasy, która oferuje wystarczającą liczbę ćwiczeń dla większości zwykłych i średnio zaawansowanych fanów fitness, płacisz od 500 do 1000 PLN. W przypadku wysokiej klasy domowej siłowni, która zapewnia wystarczającą ilość ćwiczeń dla zaawansowanych fanów fitnessu i oferuje wiele profesjonalnych funkcji, możesz spodziewać się od 1000 do 3000 PLN.