Współcześnie wszyscy żyjemy w biegu, ponieważ wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnować np. na pichcenie. Przez to konsumujemy błyskawicznie potrawy, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki niskokaloryczny obiad zupełnie nie musi być bardzo czasochłonny. Jeżeli chcemy, sporządzimy go w przeciągu kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z potraw, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je niewiele zmodyfikować. Jeżeli zazwyczaj mieliśmy na obiad ziemniaki, zastąpmy je na kaszę albo brązowy ryż. Towary pełnoziarniste ekspresowo nas nasycą a także nasycą nasz wilczy głód na przynajmniej parę godzin. Nie rezygnujmy też z spożywania mięsa, które jest idealnym źródłem białka – budulca kości i mięśni. Postarajmy się po prostu wymienić schab na drób albo mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie dużo kalorii, także ze spokojem nie ma przeszkód aby je jeść nawet w trakcie terapii. Prócz tego nasz nietuczący obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Miejmy na uwadze ponadto, ażeby uszykować do całego posiłku różnorakie sałatki. Stosujmy w nich świeże warzywa i nasiona słonecznika. Taka sałatka idealnie wypełni nasz żołądek oraz dostarczy do naszego organizmu wiele, drogocennych witamin.
Zastępując patologiczne towary spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, niemało zyskujemy. Z takich towarów bezstresowo możemy przyrządzić lekkostrawny obiad. Skonsumujemy go wtenczas bez żadnych wyrzutów sumienia a także nasycimy idealnie swój głód.