Jeżeli chcemy zrzucić parę kilogramów, wcale nie musimy przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę przerobimy swoją kuchnię. Możemy sami kreować dietetyczne przepisy kuchenne i korzystać z nich potem systematycznie. A jak powinny prezentować się takie przepisy?
Oczywiście musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Najważniejsze, nasze dania muszą bezwzględnie być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie może w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bez dwóch zdań musimy trzymać się pewnych reguł. Zminimalizujmy więc spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są po prostu zdrowsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze posiłki. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt sycące. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież stosunkowo niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy składnik, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Następnie podsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli z dużą szczegółowością określić, ile kalorii spożyjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno usprawni nam odchudzanie.
Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy samodzielnie wymyślać nowoczesne przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie da nam sporo frajdy i da nam mnóstwo satysfakcji.