16 lut Brak komentarzy admin Dragon , , , ,

Poszukując w internecie wiadomości na temat diety oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie wiadomości, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Naszą uwagę i zainteresowanie przyciągają też kolorowe reklamy środków wspomagających usuwanie tkanki tłuszczowej oraz płatnych diet mających działać cuda. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu ciału! Jak schudnąć – poprzez jedzenie. Odpowiednio zbilansowana dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm usprawni swój metabolizm. Fałszywym przekonaniem jest zakaz jedzenia po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się spać zdecydowanie później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszego jadłospisu powinniśmy dołożyć dużą ilość warzyw, a także owoców, na przykład: pod postacią sałatek albo shake’ów. Produkty pszenne takie jak pieczywo i makaron zastąpmy wyrobami z pełnego zboża, a tłuste, smażone mięsa przyrządzanymi na parze drobiem i rybami.
Słuchajmy swoich potrzeb – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu ciału brakuje pewnych składników. Np. chęć na czekoladę zupełnie nie musi znaczyć, że jesteśmy łasuchami – możemy cierpieć na niedobory magnezu. Trzeba zatem znaleźć wtedy odżywczy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Żeby posiadać wymarzoną budowę ciała nie trzeba wiecznie się głodzić, a jedynie poznać elementarne zasady zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie aktywności sportowych mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko należy jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.